Oszczędzanie w firmie
Komentarze: 0
Wynajęcie lokalu z przeznaczeniem na biuro w dość dobrej lokalizacji w mieście to koszt rzędu od 2000 złotych wzwyż. Musimy liczyć się z tym, że do kosztu wynajmu dochodzi jeszcze kwestia rachunków, w tym internetu i prądu. Jednym słowem nie ma lekko – aby firma funkcjonowała musi przecież mieć biuro. Jak by to wyglądało, gdybyśmy prowadzili ją w domu? Okazuje się, że od kilku lat coraz więcej osób się na to decyduje.
Wirtualne biuro to doskonała opcja dla przedsiębiorcy, który ceni sobie oszczędność pieniędzy. Wynajęcie tradycyjnego biura to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Usługa wirtualnego biura to w pełnym pakiecie 500 złotych, ale dostępne są również tańsze opcje. Jak to wszystko działa? Wirtualne biuro to usługa, która pozwala na zarezerwowanie adresu dla firmy, np. w strategicznym miejscu w centrum dużego miasta. Dane te staną się oficjalnym adresem firmy, tam będzie napływała korespondencja, tam również możemy spotykać się z klientami. Wirtualne biuro daje nam więc adres firmy, obsługę korespondencji, a nawet odbieranie i prowadzenie rozmów telefonicznych z naszymi klientami. My natomiast możemy spokojnie pracować w domu. Oszczędzamy na wynajmie biura, co szczególnie ważne, jeśli pracujemy sami dla siebie, a odpowiednia organizacja pracy i samodyscyplina sprawi, że śmiało możemy zająć się zarabianiem pieniędzy.
Dla kogo jest wirtualne biuro? Na pewno dla każdego, kto pracuje w branży internetowej. To doskonałe rozwiązanie dla freelancerów, zajmujących się grafiką, tworzeniem stron internetowych, copywritingiem, czy pozycjonowaniem, a także programistów. Branże te charakteryzuje sporadyczny, bezpośredni kontakt z klientem, dlatego wynajem tradycyjnego biura nie jest opłacalny. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku osób, które dużo podróżują, a w tym czasie prowadzą własną firmę - posiadanie fizycznej siedziby biura mija się więc z celem, gdyż to stałoby puste.
Dodaj komentarz